Home Announcements
Announcements
Реакција на прес-конференција на ВМРО ДПМНЕ
Tuesday, 13 April 2021 14:21
There are no translations available.

opstina-stip-zgrada-3ВМРО ДПМНЕ не може да се помири со фактот дека Штип станува модерен град. Дека меѓу приоритети на градот е чиста околина, чист град, нешто што во време на владеењето на ВМРО ДПМНЕ, беше незамисливо.

Read more...
 
Известување за преземената акција за отстранување на гаражи
Friday, 09 April 2021 09:44
There are no translations available.

opstina stip-zgrada-2Поради преземената акција од страна на Општина Штип за отстранување на сите неовластено поставени објекти (гаражи, голубарници, шупи и други слични објекти) на јавна површина, упатуваме апел до граѓаните на општината за навремено и целосно отстранување на овие објекти, доколку претходно се известени со опомена во рок од 15 дена од комунална инспекција при Општина Штип. 

Read more...
 
Акција за отстранување на хаварисани возила
Thursday, 04 March 2021 15:01
There are no translations available.

HavarisaniVozila-02Секторот за инспекциски надзор на Општина Штип започна акција за отстранување на хаварисани и неисправни возила кои узурпираат јавна површина.

Read more...
 
Демант на прес-конференција на ВМРО ДПМНЕ
Wednesday, 17 February 2021 15:54
There are no translations available.

opstina-stip-zgrada-3Неупатеноста, и безидејноста на ВМРО ДПМНЕ го достигна дното. Ако само помислите дека го допреле дното, тие одат уште подлабоко. 

Она што беше ветено од страна на општината за обезбедување на документација за гасификација е целосно реализирано односно обезбедена е целата планска документација врз чија основа треба да започне и реализацијата на овој значаен проект. 

Read more...
 
Започнување на акција за откривање и исклучување на нелегални приклучоци
Friday, 22 January 2021 13:27
There are no translations available.

opstina-stip-zgrada-3Се известуваат сите граѓани дека  ЈП "Исар" започнува со акција на откривање и исклучување на нелегално приклучени корисници на водоводната мрежа.

Read more...
 
Честитка по повод празникот Богојавление
Tuesday, 19 January 2021 13:27
There are no translations available.

градоначалникот на Општина Штип, Д-р Сашко Николов им го честита празникот Богојавление на граѓаните.

"Да погледнеме во себе си, да го најдеме најдоброто во нас и несебично да го делиме со другите. 

Read more...
 
Писмена реакција на прес конференција на ОК ВМРО-ДПМНЕ Штип
Tuesday, 29 December 2020 16:49
There are no translations available.

opstina-stip-zgrada-3Очекувано е ВМРО ДПМНЕ да не знае што е развој во континуитет, продолжување на мерки и проекти кои се од интерес на граѓаните, на истите тие граѓани од кои оваа партија избега на изборите во Штип.

Read more...
 
Продолжено работно време во петок (18.09.2020) и сабота (19.09.2020)
Thursday, 17 September 2020 10:35
There are no translations available.

opstina-stip-zgrada-3Ве известуваме дека локалите во општина Штип на деновите 18 и 19 септември (петок и сабота) ќе работат со продолжено работно време по повод одржувањето на културната манифестација Макфест. На 18.09.2020 г. (петок) и 19.09.2020 г. (сабота) работното време се продолжува за два часа односно до 03:00 часот по полноќ.

 
Честитка по повод 8 септември – Ден на независноста на Македонија
Monday, 07 September 2020 14:01
There are no translations available.

Jane MilanovЗаменик градоначалникот на Општина Штип, Јане Миланов упати честитка до граѓаните на општина Штип, по повод 8 септември – Денот на независноста на Македонија, во која се вели:

Read more...
 
Прскање против комарци
Tuesday, 11 August 2020 14:17
There are no translations available.

opstina-stip-zgrada-3На ден 12.08.2020 год. (Среда-наутро) Општина Штип преку овластена фирма, на територијата на општината Штип ќе спроведе тереистичка дезинсекција со цел уништување на комарците. Запрашувањето ќе се врши во периодот од 02 до 07 часот наутро, со апаратура за УЛВ ладно запрашување. 

Read more...
 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 1 of 12

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo en

Banner

Calendar

April 2021
M T W T F S S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize