Home Announcements Известување за работно време
Известување за работно време
Tuesday, 07 April 2020 13:32
There are no translations available.

Согласно Одлуката на Владата на Република Северна Македонија за изменување на Одлуката за забрана и посебен режим на движење на целата територија на Република Северна Македонија со кој се забранува движење на целата територија на државата од понеделник до петок од 16 часот до 05 часот, како и целосна забрана за движење од петок од 16 часот до понеделник до 05 часот, и Одлуката на Владата за утврдување на работно време за време на ваквиот режим на движење, вработените во општинската администрација при Општина Штип почнувајќи од утре среда 08.04.2020 година па се до траењето на ваквата мерка ќе работат со скратено работно време од 08 часот до 14 часот.

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo en

Banner

Calendar

January 2021
M T W T F S S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize