Home Announcements Честитка по повод празникот Богојавление
Честитка по повод празникот Богојавление
Tuesday, 19 January 2021 13:27
There are no translations available.

градоначалникот на Општина Штип, Д-р Сашко Николов им го честита празникот Богојавление на граѓаните.

"Да погледнеме во себе си, да го најдеме најдоброто во нас и несебично да го делиме со другите. 

Денеска св.Јован во реката Јордан го крсти Исус Христос, и со тоа крштевањето станува  една од светите тајни во христијанството.
Овој празник, значи духовно раѓање и верба во заедништво.
Нека е честит празникот Богојавление, добро здравје и среќа на сите.

Бог се јави, навистина се јави !"

 

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo en

Banner

Calendar

December 2021
M T W T F S S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize