Home Announcements БЕСПЛАТНИ СПОРТСКО-РЕКРЕАТИВНИ АНТИСТРЕС ТРЕНИНЗИ ЗА САМОХРАНИ МАЈКИ
БЕСПЛАТНИ СПОРТСКО-РЕКРЕАТИВНИ АНТИСТРЕС ТРЕНИНЗИ ЗА САМОХРАНИ МАЈКИ
Thursday, 02 September 2021 13:49
There are no translations available.

opstina-stip-zgrada-3ЕХО, во соработка, и со поддршка од Општина Штип, согласно Програмата за еднакви можности , ќе спроведува серија од рекреативно-спортски тренинзи наменети за помош при справување со стрес за самохраните мајки од Општина Штип.

Тренинзите ќе се реализираат на отворено во периодот од септември до декември 2021 година, почнувајќи од 9 ти септември на мини баскет игралиштето во паркот под Суитлак, во близина на затворениот базен што е во фаза на изградба.

Тренинзите ќе се реализираат секој понеделник и четврток со почеток во 18.00 часот.

Заинтересираните самохрани мајки може да испратат порака на фб профилот на ЕХО https://www.facebook.com/echostip ,  

како и да се се пријават на следните контакти:

  • Сунчица Ѓуфтеска, координаторка за еднакви можности во Општина Штип, тел: 071 217 312
  • Бети Пеева, ЕХО: 070 831 143

 

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo en

Banner

Calendar

October 2021
M T W T F S S
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize