Home Announcements
Announcements
Честитка по повод празникот Богојавление
Tuesday, 19 January 2021 13:27
There are no translations available.

градоначалникот на Општина Штип, Д-р Сашко Николов им го честита празникот Богојавление на граѓаните.

"Да погледнеме во себе си, да го најдеме најдоброто во нас и несебично да го делиме со другите. 

Read more...
 
Писмена реакција на прес конференција на ОК ВМРО-ДПМНЕ Штип
Tuesday, 29 December 2020 16:49
There are no translations available.

opstina-stip-zgrada-3Очекувано е ВМРО ДПМНЕ да не знае што е развој во континуитет, продолжување на мерки и проекти кои се од интерес на граѓаните, на истите тие граѓани од кои оваа партија избега на изборите во Штип.

Read more...
 
Продолжено работно време во петок (18.09.2020) и сабота (19.09.2020)
Thursday, 17 September 2020 10:35
There are no translations available.

opstina-stip-zgrada-3Ве известуваме дека локалите во општина Штип на деновите 18 и 19 септември (петок и сабота) ќе работат со продолжено работно време по повод одржувањето на културната манифестација Макфест. На 18.09.2020 г. (петок) и 19.09.2020 г. (сабота) работното време се продолжува за два часа односно до 03:00 часот по полноќ.

 
Честитка по повод 8 септември – Ден на независноста на Македонија
Monday, 07 September 2020 14:01
There are no translations available.

Jane MilanovЗаменик градоначалникот на Општина Штип, Јане Миланов упати честитка до граѓаните на општина Штип, по повод 8 септември – Денот на независноста на Македонија, во која се вели:

Read more...
 
Прскање против комарци
Tuesday, 11 August 2020 14:17
There are no translations available.

opstina-stip-zgrada-3На ден 12.08.2020 год. (Среда-наутро) Општина Штип преку овластена фирма, на територијата на општината Штип ќе спроведе тереистичка дезинсекција со цел уништување на комарците. Запрашувањето ќе се врши во периодот од 02 до 07 часот наутро, со апаратура за УЛВ ладно запрашување. 

Read more...
 
Честитка по повод Курбан Бајрам
Friday, 31 July 2020 11:28
There are no translations available.

Blagoj BocvarskiГрадоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, по повод празникот Курбан Бајрам упати честитка до сите верници од исламската вероисповед, во која се вели:

Read more...
 
Заклучоци од Општински штаб за заштита и спасување
Tuesday, 26 May 2020 14:28
There are no translations available.

opstina-stip-zgrada-3Општинскиот штаб за заштита и спасување ги донесе следните заклучоци:

Read more...
 
Потврди за вакцинален статус
Tuesday, 26 May 2020 13:49
There are no translations available.

 
Честитка по повод 24 Мај – Денот на сесловенските просветители „Св. Кирил и Методиј“
Sunday, 24 May 2020 13:49
There are no translations available.

Blagoj BocvarskiГрадоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски упатува честитки по повод 24 мај - Денот на сесловенските просветители Кирил и Методиј, во која се вели: 

Read more...
 
Честитка по повод празникот Рамазан Бајрам
Sunday, 24 May 2020 13:46
There are no translations available.

Blagoj BocvarskiГрадоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски упатува честитки по повод празникот Рамазан Бајрам, на граѓаните од исламската вероисповед во која се вели:

Read more...
 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 3 of 13

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo en

Banner

Calendar

October 2021
M T W T F S S
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize