Home Announcements
Announcements
Честитка по повод 23 мај – Национален ден на Власите
Saturday, 23 May 2020 11:30
There are no translations available.

Blagoj BocvarskiГрадоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски упатува честитки по повод 23 мај- Национален ден на Власите, во која се вели:

„Упатувам искрени честитки до моите сограѓани, припадници на влашката заедница, по повод 23 мај – Националниот ден на Власите.

Read more...
 
Честитка по повод 1 Мај ден на трудот
Friday, 01 May 2020 12:53
There are no translations available.

FB IMG 1588103320314Овој ден отсекогаш бил симбол на борбата за работничките права, и на изразувањето работничка солидарност. 

Read more...
 
Известување за работно време
Friday, 24 April 2020 11:52
There are no translations available.

Согласно Одлуката на Владата на Република Северна Македонија за изменување на Одлуката за забрана и посебен режим на движење на целата територија на Република Северна Македонија со кој се забранува движење на целата територија на државата од понеделник до петок од 19 часот до 05 часот, како и забрана за движење од сабота од 15 часот до понеделник до 05 часот, и Одлуката на Владата за изменување на работно време за вработените во јавниот сектор, вработените во општинската администрација при Општина Штип почнувајќи од понеделник 27.04.2020 година започнуваат со редовно осум часовно работење односно од 07 и 30 часот до 15 и 30 часот.

 
Честитка по повод Велигденските празници
Friday, 17 April 2020 12:19
There are no translations available.

CestitVeligdenПочитувани сограѓани,

Овој празник е значаен за многу наши сограѓани, но и за многу христијани насекаде во светот. 

Неговата симболика нека го зацврсти победничкиот дух кај сите, особено во овие тешки времиња во кои се соочуваме со сериозни предизвици и искушенија. 

Read more...
 
Честитка по повод денешниот празник Велигден на граѓаните од католичката вероисповед
Sunday, 12 April 2020 16:05
There are no translations available.

Blagoj BocvarskiПочитувани, Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, упатува честитка по повод денешниот празник Велигден до сите граѓани од католичка вероисповед, а во која стои:

Read more...
 
Честитка по повод Меѓународниот ден на Ромите - 8 Април
Wednesday, 08 April 2020 12:47
There are no translations available.

opstina-stip-zgrada-3Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски упатува честитки по повод Меѓународниот ден на Ромите – 8 Април, на сите сограѓани од ромската заедница.

Read more...
 
Известување за работно време
Tuesday, 07 April 2020 13:32
There are no translations available.

Согласно Одлуката на Владата на Република Северна Македонија за изменување на Одлуката за забрана и посебен режим на движење на целата територија на Република Северна Македонија со кој се забранува движење на целата територија на државата од понеделник до петок од 16 часот до 05 часот, како и целосна забрана за движење од петок од 16 часот до понеделник до 05 часот, и Одлуката на Владата за утврдување на работно време за време на ваквиот режим на движење, вработените во општинската администрација при Општина Штип почнувајќи од утре среда 08.04.2020 година па се до траењето на ваквата мерка ќе работат со скратено работно време од 08 часот до 14 часот.

 
Општина Штип со мерки за спречување на ширење на вирусот COVID-19
Monday, 16 March 2020 17:02
There are no translations available.

opstina-stip-zgrada-3Почитувани сограѓани,

Во изминатите неколку денови, Општина Штип презеде конкретни мерки за спречување на ширењето на вирусот COVID-19. Имено, спроведовме превентивно миење и дезинфицирање на улиците, контејнерите и јавните простори, како и дезинфекција на градинките и некои основни училишта.

Read more...
 
Писмена реакција за набавка на возило за чистење снег
Monday, 03 February 2020 15:16
There are no translations available.

ВМРО-ДПМНЕ до пред две години ја пустошеа и разграбуваа општината и заедно со јавните претпријатија ја оставија во минус од 9 милиони денари само за плати, 18 милиони денари долг на училиштата и над 10 милиони денари судски пресуди против општината, истите тие денеска прашуваат зошто ЈП „Стипион 2011“ набави половно возило за чистење снег.

Read more...
 
Писмена реакција на УМС на ВМРО-ДПМНЕ Штип
Monday, 03 February 2020 14:53
There are no translations available.

ВМРО-ДПМНЕ ги користи младите за неосновани прес конференции се со цел замајување на јавноста.

Партијата којашто 8 години беше локална и 10 години централна власт и парите наместо во нови зелени површини ги инвестираше во споменици и барокни фасади денес се обидува да ја фрли црна дамка на фактот, дека Штип е еден од најчистите градови во државата.

Read more...
 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 4 of 13

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo en

Banner

Calendar

October 2021
M T W T F S S
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize