Home Announcements
Announcements
Писмена реакција на денешната прес конференција на ОК ВМРО-ДПМНЕ Штип
Thursday, 17 January 2019 15:02
There are no translations available.

Општина Штип целосно ги демантира лагите на опозициската партија која се обидува да наметне лажна слика за состојбите во градот.

Во изминатиот период јавните претпријатија со своите капацитети беа на терен и за време на снежните наности се чистеа улиците во градот, општината и оние коишто беа потешко достапни. ЈП „Исар“ со над 90 вработени ги чистеше тротоарите во централното градско подрачје и во периферниот дел, со цел непречено движење, за што сведоци се и самите граѓани.

Read more...
 
Greeting on the occasion of the great Christian holiday Christmas to all the believers of the Orthodox religion
Friday, 04 January 2019 14:38

Blagoj Bocvarski

The Mayor of Municipality Shtip, Blagoj Bochvarski, today on the occasion of the great Christian holiday Christmas, to the Metropolitan of Bregalnica Diocese, Ilarion, and to all the believers of Ortodox religion addressed greeting which says:

Read more...
 
Известување до спортисти и спортски работници
Wednesday, 26 December 2018 15:16
There are no translations available.

opstina-stip-zgrada-4Општина Штип ги известува спортистите и спортските работници дека крајниот рок за доставување на пријавите е до 28.12.2018 година (петок) до Комисија за спорт во Општина Штип. Пријавите кои ќе пристигнат по 28.12.2018 година (петок) нема да бидат предмет на разгледување.

Read more...
 
Честитка по повод христијанскиот празник Божиќ
Tuesday, 25 December 2018 16:39
There are no translations available.

Blagoj BocvarskiПочитувани,

Градоначачникот на Општина Штип, Благој Бочварски упати честитка по повод христијанскиот празник Божиќ, во која се вели:

Read more...
 
Писмена реакција на денешната прес конференција на ОК ВМРО-ДПМНЕ Штип
Saturday, 22 December 2018 14:32
There are no translations available.

Почитувани,

Очигледно ВМРО-ДПМНЕ не може да излезе од сопствената криминална матрица, која ја градеше цела деценија врз грбот на граѓаните!

Времето во кое се договараа провизии, се местеа тендерски постапки, се монтираа судски случаи и се спороведуваше селективна правда - ЗАВРШИ!

Read more...
 
Welcoming addressing, 19th of December holiday “St Nikola”
Wednesday, 19 December 2018 14:40

Blagoj Bocvarski

Your Beatitude, Archbishop of Ohrid and Macedonia, Mr mr.Stefan,

Your High Priesthood, Metropolitan of Bregalnica, Mr.Ilarion,

Dear hierarchs and priests,

Dear fellow citizens,

Ladies and gentlemen,

 

Let me first congratulate this great Christian holiday St. Nikola on behalf of my name and on the name of the Municipality of Shtip. Let us celebrate this day, a patron of the city!

Read more...
 
Писмена реакција на прес конференција на ОК ВМРО-ДПМНЕ Штип
Thursday, 13 December 2018 15:04
There are no translations available.

  1. Почитувани,
  2. Залудни се обидите на опозициската ВМРО-ДПМНЕ и советникот Љубе Здравков да ја манипулираат штипската јавност, очајнички обидувајќи се да добијат политички поени кај граѓаните.
  3. Граѓаните и вработените во ТППЕ Штип знаат дека токму ВМРО-ДПМНЕ 10 години немаше слух за овие вработени.
  4. Граѓаните треба да знаат дека Територијалната противпожарна единица има повеќе вработени од тоа што е потреба за територијата на Општина Штип и Општина Карбинци.
Read more...
 
Писмена реакција на прес конференција на советник во Совет на Општина Штип
Thursday, 22 November 2018 15:35
There are no translations available.

Лицемерието на советникот Љубе Здравков и ВМРО-ДПМНЕ нема крај.

Ова раководство на ФК Брегалница врати 1.500.000 денари или повеќе од 25.000 евра долгови оставени од времето на криминалите на ДПМНЕ. Време во кое ФК Брегалница имаше речиси двојно поголеми буџети, а нижеше неуспеси и излезе од прва лига.

Read more...
 
Писмена реакција на прес конференција на советник во Совет на Општина Штип
Wednesday, 21 November 2018 15:36
There are no translations available.

Општина Штип го решава проблемот со сообраќајниот метеж во централното градско подрачје, за разлика од претходната локална власт која беше нем набљудувач на состојбите во сообраќајот.

Покрај изградбата на паркинг платформа која обезбедува 40 паркинг места и редовните контроли на ЈП „Стипион 2011“ во координација со МВР кои предвидуваат санкции за оние непрописно паркирани автомобили, ја информираме јавноста дека Совет на Општина Штип ќе одлучува само за неколку ставки кои се проблематични.

Read more...
 
Известување за продолжено работно време во општина Штип
Wednesday, 10 October 2018 14:17
There are no translations available.

opstina zgrada-2 resizeПочитувани,

Ве известуваме дека локалите во општина Штип на 11.10.2018 г., (четврток) ќе работат со продолжено работно време по повод државниот празник, Ден на народното востание. Работното време ќе биде продолжено за 2 часа, односно ќе се работи до 03:00 часот по полноќ.

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 10 of 13

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo en

Banner

Calendar

October 2021
M T W T F S S
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize