Home Events
Events
Одбележување на 79 години од бомбардирањето на Штип,
Monday, 06 April 2020 16:27
There are no translations available.

Bombardiranje-2Денеска се одбележа 79 години од бомбардирањето на Штип во втората светска војна, од страна на фашистичкиот окупатор.

Read more...
 
Пунктови за дезинфекција на возила на влезовите во Штип, Општина Штип
Wednesday, 01 April 2020 14:27
There are no translations available.

PunktDezinfekcija 2Денеска се ставени два од три пункта за дезинфекција на возилата кои влегуваат во општина Штип. Тоа се влезот од Скопје кон Штип кај Републичката полиција, влезот од Струмица и Радовиш кон Штип кај училиштето „Искра“ и дополнително од утре ќе се работи на пункт кај влезот од Кочани кон Штип поточно кај индустриската зона „Македонка“.

Read more...
 
Заклучоци од координативен состанок на Општинскиот Штаб за заштита и спасување во проширен состав
Monday, 30 March 2020 17:17
There are no translations available.

Sostanok 3 - 30 03 2020Денеска се одржа координативен состанок на Општинскиот Штаб за заштита и спасување во проширен состав кадешто дополнително присутни беа претставници од ЦЈЗ Штип, ДСЗИ Штип, , СВР Штип, ЈЗУ Здравствен дом „Панче Караѓозов“ Штип, Црвен крст, Дирекција за заштита и спасување и АРМ.

Read more...
 
Се дезинфицираат влезовите од станбените згради во општина Штип
Friday, 27 March 2020 16:05
There are no translations available.

DezinfekcijaZgradi 2Територијалната противпожарна единица и Јавното претпријатие „Исар“ преку своите екипи започнаа со дезинфицирање на влезовите и лифтовите од станбените згради во сите делови од градот.

ТППЕ Штип вчера работеше на дезинфекција на станбените влезови во населбата Осми Ноември, на улиците Булевар ЈНА и Енгелсова и во централното градско подрачје на улицата Ванчо Прќе.

Read more...
 
Втор состанокот на Општински штаб за заштита и спасување
Monday, 23 March 2020 13:28
There are no translations available.

Sostanok 2 - 02Денеска се одржа координативен состанок на Општинскиот Штаб за заштита и спасување во проширен состав кадешто дополнително присутни беа претставници од ЦЈЗ Штип, ДСЗИ Штип, , СВР Штип, ЈЗУ Здравствен дом „Панче Караѓозов“ Штип, Црвен крст и АРМ.

Read more...
 
Општина Штип, ги спроведува донесените одлуки на состанокот на Општински штаб за заштита и спасување
Thursday, 19 March 2020 18:10
There are no translations available.

SprobeduvanjeOdlukiОпштина Штип после координативниот состанок на Општинскиот штаб за заштита и спасување од денеска ги спроведува донесените одлуки.

Read more...
 
Состанок на Општински штаб за заштита и спасување
Wednesday, 18 March 2020 15:39
There are no translations available.

ShtabZastita 01Денеска се одржа координативен состанок на Општинскиот Штаб за заштита и спасување во проширен состав кадешто дополнително присутни беа претставници од ЦЈЗ Штип, ДСЗИ Штип, Државен пазарен инспекторат Штип, СВР Штип, ЈЗУ Здравствен дом „Панче Караѓозов“ Штип.

Read more...
 
Гласен текстилец задоволен од постапките на работодавачите
Tuesday, 17 March 2020 17:30
There are no translations available.

Glasen Tekstilec 01На координативниот состанок помеѓу Општина Штип и градоначалникот Благој Бочварски и претставници од текстилните фабрики, превозниците, инспекторатите и ЦЗЈ Штип, присуствуваше и претставник од Гласен текстилец.

Read more...
 
Координативен состанок за актуелната ситуација и вирусот Ковид 19
Tuesday, 17 March 2020 16:05
There are no translations available.

Sostanok 01Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски одржа координативен состанок заедно со претставници од неколку текстилни фабрики, превозници од локалниот превоз што ги превозуваат работниците, Гласен текстилец, Хелсиншки комитет, ЦЗЈ и сите засегнатни инспекторати коишто се засегнати со Корона фирусот.

Read more...
 
Mиење на улиците и дезинфекција на објектите за заштита од вирусот Ковид 19
Friday, 13 March 2020 16:40
There are no translations available.

Dezinfekcija-01Општина Штип заедно со Територијалната противпожарна единица и Јавното претпријатие Исар започна акција на миење на улиците и дезинфекција на местата за одлагање на отпад.

Read more...
 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 1 of 44

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo en

Banner

Calendar

April 2020
M T W T F S S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize