Home Events Бизнис форум во Општина Штип
Бизнис форум во Општина Штип
Wednesday, 13 November 2019 11:02
There are no translations available.

BiznisForum-01За прв пат во Општина Штип се одржа Бизнис форум за текстилна и кожарска индустрија во координација со Амбасадата на Чешка во Скопје.

Овој бизнис форум е од огромно значење за Штип, кој важи за град на текстилот. Со овој Бизнис форум домашните компании воспоставуваат нови бизнис релазии за напредок на своите бизниси.

На овој бизнис форум свое обраќање имаше и градоначалникот Бочварски.

„Чест ми е што Штип беше избран за посета од ваша страна и за можноста да ги отвориме вратите кон светот. Ова за нас е големо значење и се надевам дека комуникацијата помеѓу вас и штипските стопанственици ќе продолжи и во иднина, со тоа што ќе се отворат нови можности и нови инвестиции со цел градот да продолжи да се развива во вистински правец,“ истакна Бочварски.

Исто така Амбасадорот Мирослав Томан го изрази своето задоволство за овој Бизнис форум, со желба за понатамошна соработка помеѓу бизнисмените, која ќе вроди со плод.

BiznisForum-02

BiznisForum-03

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo en

Banner

Calendar

July 2020
M T W T F S S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize