Home Events Градежни активности во корито на река Отиња
Градежни активности во корито на река Отиња
Friday, 15 November 2019 14:42
There are no translations available.

Korito-Otinja-01Продолжуваат градежните активности во коритото на река Отиња на потегот кај Ново Село, односно од мостот кај црквата „Свети Никола“ до мостот кај Ректоратот на УГД.

Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски изврши увид во активностите. Се работи на уредување на земјените работи, а потоа ќе следува и бетонирање.

Општина Штип ќе распише тендерска постапка за уредување на овој дел од коритото, односно поставување на нови клупи, корпи за отпадоци и патека со бехатон.

„Градежните активности се во полн ек. Ова е најпроблематичната делница, бидејќи имаше најголеми наноси од земја во долниот дел на коритотот на реката Отиња.

Денеска и утре ќе ги завршиме земјените работи и ќе продолжиме со бетонирање на коритото,“ изјави градоначалникот Бочварски.

Korito-Otinja-02

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo en

Banner

Calendar

July 2020
M T W T F S S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize