Home Events Посета на детска градинка „Цветови“ во населба Осми Ноември
Посета на детска градинка „Цветови“ во населба Осми Ноември
Tuesday, 18 February 2020 14:11
There are no translations available.

DGCvetovi-01Во претходниот период се работеше на темелни реконструкции во детската градинка Цветови. Со донација од Јапонската амбасада, се променија прозорите кои беа стари и дотраени и котелот за греење, а додека со финансии од Општината оваа детска градинка набави нов мебел, завеси и теписи.

Градоначалникот Бочварски заедно со директорката на оваа детска градинка извршија увид во завршените активности.

„Денеска сме на увид во детската градинка Цветови во завршените реконструкции во овој клон. Се работи за инвестиција од околу 4,8 милиони денари од кои дел се наша инвестиција, а дел се донеција од Јапонска амбасада“, кажа градоначалникот Бочварски.

Директорката Трајчевска кажа дека ова е многу значајна инвестиција за овој клон, бидејќи после подолг период се реконструираат старите и дотраени работи.

DGCvetovi-02

DGCvetovi-03

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo en

Banner

Calendar

August 2020
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize