Home Events Одбележување на 11. октомври - Денот на народното востание
Одбележување на 11. октомври - Денот на народното востание
Sunday, 11 October 2020 14:03
There are no translations available.

11Oktomvri-01Денеска делегација од Општина Штип, предводена од заменик градоначалникот Јане Миланов положи цвеќе по повод 11 октомври, на спомен обележјето кај тврдината Исар.

11 Октомври е продолжување на   слободарските традиции проникнати во силниот македонски нагон за национално и социјално ослободување.

11 Октомври е пресвртница на една национална историја, на еден народ кој од покорен станува непокорлив.

“Денес, упатуваме честитка од ова мала, но убава земја - полноправна членка наНАТО, со трасиран пат кон европското семејство, од престолнината на Истокот и во името на Општина Штип,” истакна Миланов.

11Oktomvri-02

11Oktomvri-03

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo en

Banner

Calendar

November 2020
M T W T F S S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize