Home Events Избор на в.д. градоначалник на Општина Штип
Избор на в.д. градоначалник на Општина Штип
Wednesday, 14 October 2020 14:41
There are no translations available.

VD-Gradonacalnik-01Денеска се одржа четириесетта седница на Совет на Општина Штип преку апликацијата Zoom.

На дневниот ред на оваа седница беше точка за избор на Вршител на должност градоначалник на Општина Штип, кадешто единствен предлог за оваа функција предложен од страна на советник во Советот на Општина Штип, беше досегашниот заменик градоначалник, Јане Миланов којшто едногласно е избран.

В.д. Градоначалникот на Општина Штип ќе ја извршува функцијата до предвремените локални избори во декември.

Миланов истакна дека ќе продолжи со тековните проекти и секојдневни обврски на локалната самоуправа со цел непречено одвивање на функционирањето на градот и граѓаните.

VD-Gradonacalnik-02

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo en

Banner

Calendar

December 2020
M T W T F S S
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize