Home Events Во завршна фаза е новиот експресен пат А3 Штип – Кочани со вкупна должина од 28 км
Во завршна фаза е новиот експресен пат А3 Штип – Кочани со вкупна должина од 28 км
Tuesday, 02 March 2021 18:22
There are no translations available.

A3-Stip-Kocani-01Со задоволство најавуваме дека во завршна фазе е новиот експресен пат А3 Штип - Кочани со вкупна должина од 28 км.

Завршена е првата фаза од експресниот пат Штип - Крупиште во должина од 14.30 км. Во завршна фаза е и Крупиште - Кочани во должина од 13.75 км. 

Капиталните инвестиции се од голема важност за нашата држава.

A3-Stip-Kocani-02

A3-Stip-Kocani-03

A3-Stip-Kocani-04 

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo en

Banner

Calendar

April 2021
M T W T F S S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize