Home Events Асфалтирани улици во населба Баби
Асфалтирани улици во населба Баби
Friday, 09 July 2021 18:02
There are no translations available.

AsfaltiraniUlici-Babi-01Штип се гради и заслужено го носи приматот центар на источна Македонија.

Тоа што го ветуваме го реализираме - градиме и рехабилитираме улици заборавени со децении.

Во населба Баби, извршивме рехабилитација на улица 6ти Април, 11ти Конгрес, Богомилска и Делчевска.

Вредноста на оваа инвестиција изнесува 2.196.216,00 денари

Во населбата изградивме и тротоар на улица Лески.

AsfaltiraniUlici-Babi-02

AsfaltiraniUlici-Babi-03

AsfaltiraniUlici-Babi-04

AsfaltiraniUlici-Babi-05

AsfaltiraniUlici-Babi-06

AsfaltiraniUlici-Babi-07 

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo en

Banner

Calendar

September 2021
M T W T F S S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize