Home Events Чиста и зелена околина е должност на секој еден
Чиста и зелена околина е должност на секој еден
Tuesday, 13 July 2021 15:03
There are no translations available.

CistaOkolina-01Здрава, чиста и зелена околина е должност на секој еден! Со максимална поддршка и со заеднички сили Општина Штип заедно со ЈП Исар, како и со помош од нашите пријатели од градежните претпријатија, успеавме да ја исчистиме депонијата во Штип!

Завршен е тендерот за обезбедување на депонијата и започнуваме со оградување! Ќе се воспостави контрола за влез и излез во депонијата! Ова не е седумдневна акција, ова е начин на функционирање на Општина Штип. Апелираме до нашите сограѓани да ги почитуваат законите и мерките, да си ја почитуваме животната средина.

CistaOkolina-02

CistaOkolina-03

CistaOkolina-04

CistaOkolina-05 

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo en

Banner

Calendar

September 2021
M T W T F S S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize