Home Events 29 години од постоењето на Армијата на РСМ
29 години од постоењето на Армијата на РСМ
Wednesday, 18 August 2021 14:55
There are no translations available.

Armija-01Денес се одбележаа 29 години од постоењето на Армијата на РСМ во касарната „Јане Сандански“ во Штип. 

Во присуство на командантот и потполковник на вооружените сили Стојанче Костов беше доделена плакета и благодарница на градоначалникот за остварените резултати во Армијата, за нејзиното јакнење и осовременување како и афирмирање на нашата земја.

Со особена гордост им го  честитаме денешниот празник, упатувајќи искрена благодарност на припадниците на Армијата, на нивната континуирана посветеност, и несебичен ангажман за заштита на територијалниот интегритет и безбедноста на нашата држава.

Голема благодарност и на нивната професионалност во справувањето со пожарите. Горди сме на брзата акција, но и за енергијата и трудот кои ги дадоа за огнените стихии да бидат ставени под контрола.

 Нека ни е честит Денот на Армијата на Република Северна Македонија.

Armija-02

Armija-03

Armija-04

Armija-05 

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo en

Banner

Calendar

October 2021
M T W T F S S
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize