Home Events Работната недела започната со состаноци за браната на река Отиња
Работната недела започната со состаноци за браната на река Отиња
Monday, 09 August 2021 14:51
There are no translations available.

BranaOtinja-01Работната недела Градоначалникот ја започна со интензивни состаноци со министерот за транспорт и врски Благој Бочварски, изведувачот и надзорот на браната Отиња.

Заедно ги испланираа тековните активности за работата да се одвива непречено.

Со овој капитален проект вреден 5 милиони евра, Штип добива сигурен превентивен одговор на поплавите и се отвораат бројни можности за економски развој и напредок како што доликува на една модерна и европска општина која се грижи за сите граѓани и за природата.

BranaOtinja-02

BranaOtinja-03

BranaOtinja-04 

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo en

Banner

Calendar

October 2021
M T W T F S S
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Banners

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

ISO sertifikat baner resize