Дома Локален економско социјален совет
Локален економско социјален совет
Локален акциски план за вработување 2015 - 2016

 
Бесплатна обука за стекнување на вештини за вработување - УСАИД Мрежа ЈЕС

ЛЕСС на Општина Штип заедно со УСАИД Мрежа ЈЕС организира бесплатна обука за млади невработени лица со цел стекнување на знаења и вештини за вработување.

Обуката ќе се одржи во период 9 - 13.12.2014 година во Штип.

Повеќе...
 
Стратегија на ЛЕСС

 
Факти за ЛЕСС

 
Основање на локален економско социјален совет

Врз основа на одлука на Советот на Општина Штип од 1. Август 2012 година, на 26. декември 2012 година потпишана е спогодба за основање Локален економско социјален совет помеѓу три страни: Општина Штип, Организацијата на работодавачи на Македонија и Сојузот на синдикати на Македонија – синдикална канцеларија Штип.

Во Штип на 5 февруари 2013 година, е одржана конститутивна седница на Локалниот Економско – социјален совет.

Повеќе...
 


kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Декември 2018
П В С Ч П С Н
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize