Дома Еднакви можности Одржана прес конференција за промовирање на локална кампања за заштита од дискриминација
Одржана прес конференција за промовирање на локална кампања за заштита од дискриминација
Вторник, 04 Декември 2018 15:25

Kampanja-ZastitaOdDiskriminacija-01На 29 ноември во Општина Штип беше одржана прес конференција за промовирње на два спота за заштита од дискриминација, како дел од локалната кампања за заштита од дискриминација на локално ниво, која пак беше планирана со Локален акциски план за заштита од дискриминација на Општина Штип за 2018 година.

Акцискиот план беше изготвен од страна на Локалното тело за заштита од дискриминација, како дел од проект што Општина Штип го реализираше со Асоцијација за здравствена едукација и истражувањеХЕРА, а се однесуваше на заштита и спречување на дискриминација во Собранието на Република Македонија на локално ниво.

 Kampanja-ZastitaOdDiskriminacija-02

 

 

 

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Февруари 2020
П В С Ч П С Н
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize