Дома Јавни служби Пријавување за Штипско културно лето 2020prijavuvanje za skl 2020
Пријавување за Штипско културно лето 2020prijavuvanje za skl 2020
Вторник, 03 Март 2020 15:07

SKLОпштина Штип со цел институционална и финансиска поддршка на проекти, негување на фолклорот  и обичаите, организирање на културни манифестации и поттикнување на разновидни форми на творештво,  како организатор и покровител на најстарата манифестација од областа на културата, Штипско Културно Лето (ШКЛ) 2020, упатува јавен повик до сите заинтересирани уметници, здруженија, автори доколку имаат програма која одговара на концептот и реномето на  манифестацијата да се пријават и земат учество на истата.

Образецот на Пријавата треба да се преземе од веб-локацијата на Општина Штип www.stip.gov.mk  да се пополни електронски со впишување на податоци на означеното место. За секој поединечен проект се пополнува посебен образец. Обрасците се доставуваат отпечатени во архива на Општина Штип, или на меил адреса Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите   најдоцна до 20 април 2020.

 

 

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Мај 2020
П В С Ч П С Н
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize