Дома Јавни служби ЈАВЕН ПОВИК
ЈАВЕН ПОВИК
Петок, 10 Април 2020 00:00

 ЈАВЕН ПОВИК

за online работа и достава на продукти од маркети, аптеки, достава на храна од ресторани и такси превоз на територијата на општина Штип

 

Следејќи ги одлуките и мерките донесени на 36. Седница на Владата за воведување на забрана за движење на граѓаните поради спречување на внесувањето и ширењето на заразата со Коронавирус Covid 19, а која стапува во сила од среда (08.04.2020), Општинскиот штаб за справување со кризи на Општината Штип ги информира граѓаните дека:

Согласно владините мерки за online работа и достава на продукти од маркети, достава на храна од ресторани и слично, како и такси превоз, СЕ ПОВИКУВААТ сите заинтересирани правни субјекти да се пријават во општина Штип, за добивање на дозвола за работа за време на полициски час.

Во прилог на овој јавен повик е Пријавата која е потребно да ја пополнат сите заинтересирани правни субјекти најдоцна до петок 10.04.2020 година до 10 часот.

 

Пополнетата Пријава да се испрати на: gradonacalnik@stip.gov.mk

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Мај 2020
П В С Ч П С Н
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize