Дома Настани Донација на Општина Штип од Хамачи Дооел
Донација на Општина Штип од Хамачи Дооел
Вторник, 05 Февруари 2019 14:40

Donacija-Hamachi-01Хамачи Дооел Штип донираше електричен автомобил на Општина Штип, за нејзините потреби.
Се работи за возило со електричен погон, марка JONWAY произведено во 2016 година. Со ова возило се намалуваат трошоците за нафта, а и дополнително се заштитува животната средина.

„Благодарност до нашиот сограѓанинт, Тони Димитров којшто е претставник и директор на фирмата Хамачи.

Во моментот светски тренд е да се преориентираат возилата од нафта на струја, со што граѓаните ќе имаат големи заштеди и без да ја загадуваат природата.

Овој автомобил може да вози 50-60 километри со што ќе ги задоволи потребите на нашите служби,“ изјави Бочварски.

 Donacija-Hamachi-02

Donacija-Hamachi-03

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Август 2019
П В С Ч П С Н
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize