Дома Настани Прием на Академија Постолов Пандев
Прием на Академија Постолов Пандев
Среда, 12 Јуни 2019 14:31

Postolov-Pandev-01Денеска градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски ги прими фудбалерите од подмладокот на Академија Постолов Пандев заедно со стручниот штаб.

Генерацијата 2005/06 кои се членови на Академија Постолов Пандев станаа шампиони на југоисточниот регион, а генерацијата 2009/10 беа втори на ниво на државата.

Со овие успеси се покажува дека  доаѓаат убави времиња во фудбалот во општина Штип, но и во државата.Postolov-Pandev-02

Postolov-Pandev-03

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Јули 2020
П В С Ч П С Н
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize