Дома Настани Увид во градежни активности во населба Сончев Град
Увид во градежни активности во населба Сончев Град
Среда, 12 Јуни 2019 15:04

SoncevGrad-01Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски изврши увид во започнатите градежни активности во новата населба Сончев град каде се продадени повеќе од 30 плацеви на граѓаните.

Се работи за место коешто беше заборавено од претходната локална власт и граѓаните коишто започнаа изградба на свои домови немаа основни услови за живот.

„Можам да кажам дека овде во претходниот период работевме на изградба на водоводната и канализационата мрежа во вредност од 2,5 милиони денари.

Денеска во напредна фаза се земјените работи, имаме истампонирани улици и многу скоро ќе влеземе во финалната фаза за асфалтирање на овие улици. Целата оваа инвестиција на изградбата на улиците е околу 9,5 милиони денари,“ изјави Бочварски.SoncevGrad-02

SoncevGrad-03

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Август 2019
П В С Ч П С Н
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize