Дома Настани Прием на одбојкарскиот клуб „УГД Студент“
Прием на одбојкарскиот клуб „УГД Студент“
Среда, 12 Јуни 2019 15:32

OK-UGDStudent-01Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски денеска во својот кабинет ги прими пионерите, младинците и стручниот штаб од „УГД Студент“ за постигнатиот успех на државното првенство.

Во конкуренцијата пионери одбојкарскиот клуб „УГД Студент“ го освои првото место, а во категоријата младинци истиот клуб го постигна третото место.

Ова се големи успеси кои докажуваат дека Општина Штип треба да продолжи да вложува во спортот, спортските работници и клубови заради напредок.OK-UGDStudent-02

OK-UGDStudent-03

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Јуни 2019
П В С Ч П С Н
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize