Дома Настани Увид во асфалт на улица Сутјеска
Увид во асфалт на улица Сутјеска
Вторник, 10 Септември 2019 13:14

Asfalt-Sutjeska-01Локалната самоуправа продолжува со работни активности во насока на подобрување на инфраструктурата за граѓаните.

Се работи на обнова и санација на асфалтната површина на улицата „Сутјеска“ во населба Автокоманда која беше во дотраена состојба.

Градоначалникот Бочварски изврши увид во градежните активности на оваа улица.

„Работиме на асфалтирање на целосно нов слој на асфалт, инвестиција околу 1,5 милиони денари или 25.000 евра,“ изјави Бочварски.

Во претходниот период ЈП „Исар“ на оваа улица работеше на реконструкција на водоводната линија, инвестиција во висина од 70.000 евра.

Asfalt-Sutjeska-02

Asfalt-Sutjeska-03

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Февруари 2020
П В С Ч П С Н
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize