Дома Настани Асфалт на улици во населба Сончев град
Асфалт на улици во населба Сончев град
Понеделник, 14 Октомври 2019 14:20

SoncevGrad-01Поставена е нова асфалтна инфраструктура на новите улици во населбата Сончев град.

Се работи за 760 тони асфалт на повшина од 4500 метри квардратни, со што населбата Сончев град добива  нови улицим а граѓаните квалитетна инфраструктура.

Градоначалникот Бочварски потенцираше дека сите граѓаните заслужуваат квалитетна надземна и подземна инфраструктура, затоа како локална власт ќе продолжиме да инвестираме во нови асфалтни површини.

Во оваа населба се поставени нова водоводна и канализациона линија, а наскоро ќе се поставува и ново улично осветлување.

SoncevGrad-02

SoncevGrad-03

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Мај 2020
П В С Ч П С Н
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize