Дома Настани Доделување на новогодишни пакетчиња
Доделување на новогодишни пакетчиња
Среда, 25 Декември 2019 15:07

Paketcinja01Во пресрет на новогодишните празници градоначалникот ги посети дечињата со пречки во развојот во ДСУ ,,Искра'' и ОУ ,,Ванчо Прке''.

На оваа средба им беа доделени новогодишни пакетчиња , мал гест со кој сакаме да им ги разубавиме новогодишните празници.

,,Овие дечиња се многу важни во нашето општество и сакаме да придонесеме со нашите секојдневни активности  да направиме се' за поголема инклузија во општеството и за нив и за сите дечиња.''истакна Бочварски

Градоначалникот им посака Среќни Новогодишни празници,Среќна Нова 2020 година, многу здравје , среќа и успеси во наредната година.

Покрај овие две училишта пакетчиња беа поделени во Дневниот центар за деца со аутизам, Дневен центар за деца со ПП, Мал групен дом и во руралните училишта на дечињата од семејства под социјален ризик.

 

Paketcinja02

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Февруари 2020
П В С Ч П С Н
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize