Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Дома Настани Фрлање на светиот крст во населбите Осми Ноември и Ново Село
Фрлање на светиот крст во населбите Осми Ноември и Ново Село
Понеделник, 20 Јануари 2020 14:41

Vodici-01Во населбите Ново Село и Осми Ноември се одржа настан по повод празникот Богојавление – Водици, фрлање на светиот крст во водите на река Брегалница.

На овој настан присутен беше и градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски.

„Почитувани сограѓани,

Пожелувам празникот да го поминете во пријатна семејна атмосфера. Среќен празник “ кажа градоначалникот Бочварски во изјава за медиумите.

На двајцата пронаоѓачи на светиот крст во населбите Осми Ноември и Ново Село Општина Штип им додели ваучер од по 10.000 денари.

Vodici-02

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Април 2021
П В С Ч П С Н
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize