Дома Настани Гласен текстилец задоволен од постапките на работодавачите
Гласен текстилец задоволен од постапките на работодавачите
Вторник, 17 Март 2020 17:30

Glasen Tekstilec 01На координативниот состанок помеѓу Општина Штип и градоначалникот Благој Бочварски и претставници од текстилните фабрики, превозниците, инспекторатите и ЦЗЈ Штип, присуствуваше и претставник од Гласен текстилец.

„Апелирам до граѓаните и до работниците да не се крева паника и да се следат препораките од Министерство за здравство и Владата. Драго ми е што голем дел од работодавачите се придржуваат до мерките и одговорно постапуваат. Се разговараше и за превозот, за ослободување на родител којшто има дете до 10 години, за дезинфекција на погоните и работните простории. Гласен текстилец стои на располагање на сите работници и работодавачи,“ изјави Кристина Ампева од Гласен Текстилец.

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Април 2020
П В С Ч П С Н
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize