Дома Настани Пакети со прехранбени продукти и дезинфекциони средства
Пакети со прехранбени продукти и дезинфекциони средства
Вторник, 14 Април 2020 15:15

Paketi-01Општина Штип и Општинскиот штаб за заштита и спасување доби донација, прехранбени продукти и средства за дезинфекција од општествено одговорната компанија КИТ-ГО.

Пакетите со овие продукти ќе бидат поделени на социјално загрозени семејства, по утврдени критериуми од општинските институции и центарот за социјални грижи во Штип.

„Компанијата КИТ-ГО донира прехранбени прозиводи и средства за дезинфекција во висина од над 140.000 денари што е за поздравување, сакам да ја изразам мојата благодарност до оваа компанија што покажала општествена одговорност во овие тешки времиња кога реално на граѓаните им е потребна секаква поддршка и помош.

Овие 300 пакети коишто ги добивме од компанијата КИТ-ГО ќе ги донираме на социјално загрозените семејства,“ истакна градоначалникот Бочварски.

Општина Штип апелира до секоја компанија и секој граѓанин коишто се во можност во овие тешки времиња да донираат со што ќе им излеземе во пресрет на граѓаните.

Paketi-02

 

Paketi-03

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Јануари 2021
П В С Ч П С Н
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize