Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Дома Настани Online состанок со амбасадорката на САД во РСМ, Н.Е Кејт Брнс
Online состанок со амбасадорката на САД во РСМ, Н.Е Кејт Брнс
Сабота, 27 Јуни 2020 14:16

Ambasadorka-USA-01Градоначалникот Благој Бочварски одржа состанок со Н.Е. Кејт Брнс, амбасадорката на САД  во Република Северна Македонија за моменталната состојба со Ковид 19 и предизвиците кои се исправени пред нас во однос на справувањето со овој вирус. 

Градоначалникот  ја информираше амбасадорката за сите превземени мерки на локално ниво и нашите очекувања за идниот период. 

Само заедно обединети ќе успееме да се избориме со овој подмолен вирус кој не бира по пол, вера или национална припадност.

 Ambasadorka-USA-02

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Јули 2021
П В С Ч П С Н
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize