Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Дома Настани Божиќна литургија во црква Св. Никола
Божиќна литургија во црква Св. Никола
Четврток, 07 Јануари 2021 13:12

BozikjnaLiturgija-01Утринава градоначалникот на Општина Штип, Д-р Сашко Николов присуствуваше на Божиќна литиргија, којашто во црквата Св.Никола ја одржа Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички господин Иларион. 

Градоначалникот доби подарок од неговото Високопреосвештенство. 
Во Божјото Слово е испишана суштината на животот и насоките како да дојдеме до неа. 

BozikjnaLiturgija-02BozikjnaLiturgija-03BozikjnaLiturgija-04BozikjnaLiturgija-05

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Април 2021
П В С Ч П С Н
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize