Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Дома Настани Потпишување договор за селекција на стаклена амбалажа
Потпишување договор за селекција на стаклена амбалажа
Четврток, 11 Февруари 2021 15:37

SelekcijaStaklo-01Денес Градоначалникот на Општина Штип, Д-р Сашко Николов потпиша договор во соработка со ГИЗ, Пакомак, ЗЕЛС и ЈП "Исар".

Штип доби 30 нови контејнери за селекција на стаклена амбалажа.

Со ова ја зокружуваме бројката од вкупно 90 контејнери што општината ги доби во рамките на регионалниот проект „Управување со отпад од пакување од стакло во Западен Балкан“ во кој Штип е еден од двете пилот – општини во нашата земја.

SelekcijaStaklo-02

SelekcijaStaklo-03

SelekcijaStaklo-04

SelekcijaStaklo-05 

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Април 2021
П В С Ч П С Н
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize