Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Дома Настани Конференција – Децентрализација 2.0
Конференција – Децентрализација 2.0
Четврток, 11 Февруари 2021 18:59

KonferencijaDecentralizacija-01Градоначалникот заедно со министерот за локална самоуправа, Горан Милевски, претставници на УСАИД и Фондацијата за развој на локалната заедница (ФРЛЗ) Штип учествувавме на конференција - Децентрализација 2.0
Клучна е размената на добри практики и искуства помеѓу сите општествени читители.

Мислењеата и ставовите од нашите сограѓани се од искличителна важност за општината, граѓаните ни се на прво место.

На конференцијата свое обраќање имаа министерот за локална самоуправа Горан Милевски, градоначалникот на Општина Штип, Д-р Сашко Николов, извршниот директор на ФРЛЗ, Невенка Лонгурова Гирова и претставник од канцеларијата на УСАИД во Македонија.

KonferencijaDecentralizacija-02

KonferencijaDecentralizacija-03

KonferencijaDecentralizacija-04

KonferencijaDecentralizacija-05

KonferencijaDecentralizacija-06 

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Март 2021
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize