Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Дома Настани Седницата на Советот за рамномерен регионален развој одржана во Влада на Република Северна Македонија
Седницата на Советот за рамномерен регионален развој одржана во Влада на Република Северна Македонија
Вторник, 30 Ноември 2021 13:34

RamnomerenRegionalenRazvoj-01Денес Градоначалникот на Општина Штип, Иван Јорданов, како претседател на Советот на Источно плански регион,присуствуваше на Седницата на Советот за рамномерен регионален развој, каде дискутираше и се заложи за проектите на општините кои ги претставува.

Преку стимулирање на развојот на локално и регионално ниво, како и со помош на бизнис секторот, ќе делува во насока на подигање на квалитетот на живеење во сите единаесет општини.

RamnomerenRegionalenRazvoj-02 

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Јануари 2022
П В С Ч П С Н
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize