Дома Настани
Настани
Програми за бесплатно вклучување на деца Роми во предучилишен воспитно образовен центар
Вторник, 24 Декември 2019 14:36

Romi-PreducilisnoОпштина Штип во текот на целата година води грижа за социјално ранливите категории.

Така за 2020 година во Буџетот имаме планирано 1.7000 000 денари за бесплатен престој на деца на самохрани родители.

Повеќе...
 
Отворање на Дневен центар за лица со попреченост над 18 години
Понеделник, 23 Декември 2019 15:48

DnevenCentarДенес во Општина Штип се отвори Дневен центар за лица со попреченост над 18 години.

Центар кој треба да обезбеди дневно згрижување и престој, нега, исхрана, психосоцијална рехабилитација и реедукација, советодавна работа и услуги на организирано поминување на времето на лицата со попреченост во интелектуалниот развој. 

Повеќе...
 
Отворање на сензорна соба во склоп на ОЈУДГ АСТИБО
Понеделник, 23 Декември 2019 14:51

SenzornaSoba-DGAstiboВо ОЈУДГ Астибо Штип се одржа свечена промоција на Проектот: Здрави деца – сигурна иднина. 

Повеќе...
 
Прес-конференција на раководителката на Образование јавни дејности и ЛЛЕР
Петок, 20 Декември 2019 14:43

Pres-BKazandjiskaДенес се навршуваат 96 години од раѓањето на нашиот великан на пишаниот збор Ацо Шопов.

Општина Штип на достоинствен начин му одаде признание на овој истакнат деец, автор на многу збирки.

Повеќе...
 
Света архиерејска литургија, литија и говор на градоначалникот
Четврток, 19 Декември 2019 13:07

Во рамки на програмата за одбележување на денот на градот денес се одржа Света архиерејска литургија во Соборен храм ,,Свети Никола''

Програмата продолжи со Литија се до плоштадот ,,Слобода'' каде градоначалникот го скрши празничниот колач и имаше свое празнично обраќање.

Повеќе...
 
Свечена академија по повод денот на градот
Четврток, 19 Декември 2019 10:10

Akademija-SvNikolaВчеравечер во Соборниот храм св.Никола се одржа свечена Академија по повод денот на градот и доделување на Орденот св. Никола.

Орденот "Св. Никола" постхумно му припадна на Никола Кљусев, првиот премиер на експертската Влада од независноста на Македонија.

Повеќе...
 
Увид во градежни активности во ОУ „Тошо Арсов“
Среда, 18 Декември 2019 14:18

OUToshoArsovДенес градоначалникот Бочварски изврши увид во градежните активности кој што се случваат во ОУ ,,Тошо Арсов''.

Повеќе...
 
Обраќање на претседателот на ИПР на промоција на проект во Општина Кочани
Вторник, 17 Декември 2019 19:22

PromocijaProektГрадоначалникот Бочварски денес се обрати како претседател на ИПР на промоцијата на проектот ,,Нашето заедничко минато-патека за заедничка иднина''

Повеќе...
 
Градоначалникот Бочварски изврши увид во градежните активности и реконструкцијата во ОУ Ванчо Прќе
Вторник, 17 Декември 2019 15:42

OUVancoPrkeГрадоначалникот Бочварски изврши увид во градежните активности и реконструкцијата во ОУ Ванчо Прќе. Оваа години во ова училиште инвестициите се рекордни како никогаш до сега од 5. 000 000 денари или околу 80 илјади евра.

 

Повеќе...
 
Обраќање на градоначалникот Благој Бочварски ,,Климатски пријателски здравствени институции“
Понеделник, 16 Декември 2019 15:56

KlimatskiPromeniГрадоначалникот Бочварски ја како претседател на ИПР ја отвори промоцијата на проектот  ,,Климатски пријателски здравствени институции’’.

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Страница 4 од 43

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Февруари 2020
П В С Ч П С Н
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize