Дома Настани
Настани
Средба со Мултисекторски тим на заедницата за ефикасна заштита на жените и девојките од секаков вид на насилство од Штип и Струмица
Понеделник, 16 Декември 2019 15:08

MultisektorskiTim-01Градоначалникот и претседателот на Советот остварија средба  со Мултисекторскиот тим на заедницата за ефикасна заштита на жените и девојките од секаков вид на насилство од Штип и Струмица.

Повеќе...
 
Никола Кљусев е постхумно одликуван со Орден Свети Никола
Понеделник, 16 Декември 2019 14:38

Pres-OrdenSvNikolaОваа година го доделуваме Орденот Свети Никола на еден наш истакнат сограѓанин, кој повеќе не е меѓу нас.

Орденот Свети Никола се доделува на Никола Кљусев, првиот премиер на експертската Влада од независноста на нашата земја.

Повеќе...
 
Средба со Марија Џерковиќ Петровиќ, амбасадорка на Црна Гора во РСМ
Петок, 13 Декември 2019 14:40

Ambasadorka-CGГрадоначалникот на Општина Штип оствари средба со г-ѓа Марија Џерковиќ Петровиќ, амбасадорка на Црна Гора во РСМ, г-дин Бранко Азески, почесен конзул на Црна Гора во Штип и г-дин Никола Љушев, директор на Македонски Телеком.

Повеќе...
 
17 тиот Состанок на Заедничкиот консултативен комитет како ко-претседавач на ЗКК
Среда, 11 Декември 2019 14:58

ZKK-17Sostanok

Денес градоначалникот Благој Бочварски го отвори 17 тиот Состанок на Заедничкиот консултативен комитет како ко-претседавач на ЗКК.

На денешниот состанок беше  избрана темата локален економски развој, кој по мислење на многу градоначалници е една од најважните надлежности на локалната самоуправа. 

Повеќе...
 
Општина Штип ќе аплицира за проект ,,Зелен град'' кој тежи 10 милиони евра
Вторник, 10 Декември 2019 17:07

ZelenGradОпштина Штип ќе аплицира со проект до Организацијата ,, Фао'' за добивање на сериозни 10 милиони евра кој ќе ги инвестира за Енергетски ефикасни фасади за намалување на тенденциите на загадување и потрошувачката на електрична енергија, фотоволтаици, замена на сите котли на институциите кои денес се најчесто на нафта.

Повеќе...
 
Изјава на градоначалникот Бочварски за предвидени 200 милиони денари во Буџетот за 2020 година за изградба на брана на река Отиња
Вторник, 10 Декември 2019 15:22

Izjava-BranaOtinja-01,Во изминатиов период започнавме со сериозни планови за раст и развој на Штип.

Многупати говорам и ќе повторам дека мојот мандат се темели на трасирање на пат за идните петснаесет-дваесет па и повеќе години,пред се преку носење на сериозни одлуки за нашиот град.

Мојата борба и борбата на оваа Локална самоуправа е да изградиме објекти кои ќе бидат од корист за нашите граѓани.Објекти кои ќе остават трага во овој град.

Повеќе...
 
Трибина во организација на професор д-р Методи Чепреганов
Петок, 06 Декември 2019 16:46

TribinaCepreganov-01Во организација на професор д-р Методи Чепреганов во сала на Совет на Општина Штип, се одржа трибина на тема „Агресијата во интерперсоналните односи, стрес и моќта на човечкиот деструктивен нагон“.

Повеќе...
 
Посета на Здружение на пензионери
Петок, 06 Декември 2019 15:58

Penzioneri-01Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски денеска оствари средба со Здружението на пензионери во пензионерскиот дом во централното градско подрачје.

Повеќе...
 
Посета на Славик Фарм
Четврток, 05 Декември 2019 13:19

SlavikFarm-01Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски заедно со раководителот на ПЕ на земјоделие, на покана на сопственикот на фармата Славик Фарм извршија увид во работата на истата.

Повеќе...
 
Настан „Засади топола и врба и сочувај ги крајречните шуми долж река Брегалница“
Среда, 04 Декември 2019 15:13

ZasadiTopoa-01Денеска се одржа настан „Засади топола и врба и сочувај ги крајречните шуми долж река Брегалница“ кој е дел од Програмата за зачувување на природата во Северна Македонија и фаза 2 од проект на Швајцарска агенција за разој и соработка.

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Страница 5 од 43

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Февруари 2020
П В С Ч П С Н
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize