Дома Настани
Настани
Ново улично осветлување на влезот во градот
Петок, 04 Октомври 2019 06:38

OSvetluvanje-00Општина Штип инвестираше во уредување на еден од влезовите на градот Штип, а тоа е влезот од Велес или Скопје. Овој влез доби целосно нов лик, со ново улично осветлување, нови клупи за пешаци, корпи за отпадоци, нов тротоар за граѓаните и хортикултурно уредување.

Повеќе...
 
Средба со директорот на Царинска управа на РСМ
Среда, 02 Октомври 2019 14:33

carinskauprava-02Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски оствари средба со директорот на Царинска управа на Република Северна Македонија, Ѓоко Танаскоски во својот кабинет.

Повеќе...
 
Прием на двајца најдобри струденти на медицинскиот факултет при УГД Штип
Среда, 02 Октомври 2019 11:42

Studenti-01Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски во својот кабинет ги прими двајцата најдобри студенти на медицинскиот факултет при Универзитето „Гоце Делчев“ Штип, Александар Лонгуров и Стефан Коцев.

Повеќе...
 
Увид во градежни активности за асфалтирање на улици во населба Караорман
Вторник, 01 Октомври 2019 07:52

karaorman-02Започнати се градежни активности за асфалтирање на улици во населба Караорман. Се работи на земјени работи и тампонирање, а потоа ќе се пристапи и со поставување на асфалт.

Повеќе...
 
Прес конференција за фестивалот на музика „Макфест 2019“
Петок, 27 Септември 2019 13:57

Makfest2019-00Во Скопје се оддржа првата прес конференција за фестивалот на музика „Макфест 2019“. Прес конференцијата се оддржа во хотелот „Александар Палас“ во Скопје. На прес конференцијата, традиционално беше извршено жребување на редоследот на учесниците на триесет и четвртото издание на фестивалот.

Повеќе...
 
Средба со министерот без ресор, задолжен за странски инвестиции
Четврток, 26 Септември 2019 14:12

Resor-00Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски оствари средба со министерот без ресор, задолжен за странски инвестиции, Елвин Хасан во кабинетот на градоначалникот Бочварски.

Повеќе...
 
„Пастрамалијада 2019“
Понеделник, 23 Септември 2019 13:37

Pastramalijada2019-01Вчера заврши 13 издание на настанот „Пастрамалијада“ за 2019 година кој траеше 3 дена.

Повеќе...
 
Увид во градежни активности на нова детскаградинка во населба Сењак 4
Понеделник, 23 Септември 2019 13:32

Gradinka-00Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски заедно со министерот за локална самоуправа, Горан Милевски извршија увид во работните активности за изградба на нова детска градинка во населба Сењак 4.

Повеќе...
 
Одбележување на светски ден без автомобили
Петок, 20 Септември 2019 11:11

Tocok-00Во организација на Општина Штип заедно со Европската делегација и ЕУ Инфо центар Скопје се одбележа Светскиот ден без автомобили.

Повеќе...
 
Присуство на вежба „Национален одговор 2019“
Четврток, 19 Септември 2019 13:16

NacionalnaOdgovornost-00Денеска во касарната „Јане Сандански“ во Штип се одржа показна вежба „Национален одговор 2019“ во организација на општинските, регионалните и државните сили за заштита и спасување, каде на увид на јавноста беше подготвеноста и добрата координација на повеќе одговорни институции, во моменти на вонредна состојба.

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Страница 9 од 43

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Февруари 2020
П В С Ч П С Н
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize