Дома Проекти “ОЖИВУВАЊЕ НА КУЛТУРНОТО НАСЛЕДСТВО“ (ПРОЕКТ ПРЕКУ ИПА ПРОГРАМА НА ЕУ)
“ОЖИВУВАЊЕ НА КУЛТУРНОТО НАСЛЕДСТВО“ (ПРОЕКТ ПРЕКУ ИПА ПРОГРАМА НА ЕУ)
Среда, 20 Јануари 2016 08:57

kulturnonasledstvo3Во рамки на проектот „Оживување на културното наследство во прекуграничниот регион меѓу Бугарија и Македонија“ во 2014 година дваесет млади луѓе од општините Штип и Благоевград добија дипломи за правење грнчарски предмети и изработка на бизнис планови.

Проектот е финансиран преку ИПА програмата за меѓугранична соработка, а партнери се Општина Штип и Бугарската агенција за регионален развој во Благоевград. Проектот „Оживување на културното наследство во прекуграничниот регион меѓу Бугарија и Македонија“ е со времетраење од 18 месеци и вкупна вредност од 98.627 Евра.

kulturnonasledstvo1kulturnonasledstvo2

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Јануари 2021
П В С Ч П С Н
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize