Дома Проекти ПРАШАЛНИЦИ ЗА ЕВРОСКЕПТИЦИЗАМ И ИМЕ НА МРЕЖА НА ГРАДОВИ
ПРАШАЛНИЦИ ЗА ЕВРОСКЕПТИЦИЗАМ И ИМЕ НА МРЕЖА НА ГРАДОВИ
Вторник, 03 Април 2018 14:44

EFMU-RELOADОпштина Штип е партнер на Општина Аксаково (Бугарија) во реализација на проектот „Иднината на Европа“ (Future of Europe - Reload) кој ќе се релизира од април 2018 до мај 2020 година. Општина Штип со уште шест градови од шест држави членки на ЕУ ќе биде дел од мрежа на градови во кои ќе се дебатира за иднината на ЕУ и евроскептицизмот.

На долните два линка, како дел од проектот, Општина штип спроведува истражување и бара Ваше мислење за одредени теми од доменот на ЕУ. Едниот линк содржи неколку прашања, додека вториот е Ваш избор од неколкуте предлзи за име на новата мрежа на градови. Ви благодариме за учеството!

Eurosceptisizm – our past or our future? (Questionnaire)


The name of the “Network of towns” - what it should be? (Public Discussion)


 

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Август 2019
П В С Ч П С Н
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize