Дома Проекти Проект за поврзување на локални патишта
Проект за поврзување на локални патишта
Среда, 21 Октомври 2020 12:33

1. На Општина Штип се доделени средства од владата на РСМ во износ од 1.168.671,80 евра преку заемот на Светска Банка за Проектот за поврзување на локални патишта каде се вклучени градежни работи, дополнителни работи, надзор и проектирање.

2.  Одобрени проекти во фаза на тендерирање:

-        Основен проект за реконструкција на дел од улица Панче Караѓозов”.

-        Основен проект за реконструкција на крстосница помегу улица Сремски Фронт и улица

Борис Крајгер, Општина Штип.

3. Контакт лица за прием на поплаки и жалби:

Никола Илиев

Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите ; Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите

078/302 651  

Лазар Соколовски

Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите ; Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите

078/375 468

 

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Ноември 2020
П В С Ч П С Н
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize