Дома Соопштенија Честитка по повод големиот христијански празник Божиќ до верниците од православна вероисповед
Честитка по повод големиот христијански празник Божиќ до верниците од православна вероисповед
Петок, 04 Јануари 2019 14:38

Blagoj BocvarskiГрадоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, денеска, по повод големиот христијански празник Рождество Христово Божиќ, до митрополитот на Брегалничката Епархија, Иларион, и до сите верници од православна вероисповед упати честитка, во која се вели:

„Упатувам најискрени честитки за Рождество Христово, Божик, до сите граѓани кои го чествуваат овој голем православен христијански празник, во мое име и во име на Општина Штип.

Во духот на христијанските вредности, овие празнични денови, во секое срце нека внесат мир, во секој дом нека донесат топлина, светлина, радост и љубов и нека го зацврстат единството и почитувањето меѓу граѓаните.

Имајте убави празнични мигови,“ стои во честитката од градоначалникот Бочварски,

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Јуни 2019
П В С Ч П С Н
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize