Дома Соопштенија Чествување на 2. Август - Илинден
Чествување на 2. Август - Илинден
Четврток, 01 Август 2019 12:33

opstina-stip-zgrada-3По повод одбележувањето на Денот на Републиката, годишнините од Илинденското востание и одржувањето на АСНОМ, Градоначалникот на Штип, Благој Бочварски, на 02 август 2019 (петок) Ве поканува на чествување изразено преку:

полагање на цвеќе на:

  • Споменикот во „Алејата на народните херои" - 08.30 часот
  • Спомен релјеф на Гоце Делчев во Ново Село - 08.45 часот
  • Споменик на загинатите борци во село Долани - 09.00 часот
  • Споменик на загинатите борци во село Драгоево - 09.30 часот

 

Општина Штип
Градоначалник,
Благој Бочварски

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Февруари 2020
П В С Ч П С Н
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize