Дома Соопштенија Писмена реакција на денешната прес конференција на ОК ВМРО-ДПМНЕ
Писмена реакција на денешната прес конференција на ОК ВМРО-ДПМНЕ
Петок, 06 Септември 2019 14:31

Одредените локации за поставување на забавни содржини за граѓаните се одредени во близина на местото за одржување на настанот „Пастрамалијада 2019“ во населбата Осми Ноември, а исто така како дополнителна локација за поставување на вакви содржини е и локацијата во Ново Село.

Поставувањето на овие содржини претходно беше во непосредна близина на градскиот базен, но поради сомнителна продажба на истиот далеку од очите на јавноста, ова место е во приватна сопственост и не е дозволено поставување на вакви содржини таму.

По истекот на рокот за користење на овој простор и по отстранување на овие забавни содржини, ЈП „Исар“ ќе се погрижи за уредување на овие локации.

 

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Февруари 2020
П В С Ч П С Н
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize