Дома Соопштенија Продолжено работно време за два часа за ден на градот Св. Никола
Продолжено работно време за два часа за ден на градот Св. Никола
Вторник, 17 Декември 2019 13:21

Врз основа на член 23 став 3 oд Законот за угостителска дејност и член 21 точка 35 од Статутот на Општина Штип, Советот на Општина Штип на седница одржана на 1 август 2012 годнина донесе     ОДЛУКА ЗА ПРОДОЛЖУВАЊЕ НА РАБОТНОТО ВРЕМЕ ЗА ДВА ЧАСА за ден на градот Св Никола(два дена).

 Угостителските објекти за време на 18.12 и 19.12 ќе работат со продолжено работно време до 2 по полноќ.     Угостителските објекти што се наоѓаат во колективни станбени згради можат да го продолжат работното време за само 1 час.

 

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Февруари 2020
П В С Ч П С Н
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize