Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Дома Соопштенија Известување за работно време
Известување за работно време
Вторник, 07 Април 2020 13:32

Согласно Одлуката на Владата на Република Северна Македонија за изменување на Одлуката за забрана и посебен режим на движење на целата територија на Република Северна Македонија со кој се забранува движење на целата територија на државата од понеделник до петок од 16 часот до 05 часот, како и целосна забрана за движење од петок од 16 часот до понеделник до 05 часот, и Одлуката на Владата за утврдување на работно време за време на ваквиот режим на движење, вработените во општинската администрација при Општина Штип почнувајќи од утре среда 08.04.2020 година па се до траењето на ваквата мерка ќе работат со скратено работно време од 08 часот до 14 часот.

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Јуни 2021
П В С Ч П С Н
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize