Дома Соопштенија Честитка по повод 24 Мај – Денот на сесловенските просветители „Св. Кирил и Методиј“
Честитка по повод 24 Мај – Денот на сесловенските просветители „Св. Кирил и Методиј“
Недела, 24 Мај 2020 13:49

Blagoj BocvarskiГрадоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски упатува честитки по повод 24 мај - Денот на сесловенските просветители Кирил и Методиј, во која се вели: 

„Дозволете ми да упатам честитка по повод претстојниот празник Кирил и Методиј – Денот на сесловенските просветители.

Успесите и постигнувањата со поставувањето на темелите на писменоста од страна на браќата Кирил и Методиј се богатство за денешните и за идните генерации на граѓани.

Делата кои се оставени од браќата Кирил и Методиј треба да бидат нашата водилка кон еднаквоста и рамноправноста, пат до општество за сите.

Затоа што подеднакво секој граѓанин има право на образование и култура.

Нека ни е честит големиот празник Свети Кирил и Методиј,“ стои во честитката од градоначалникот Бочварски.

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Јули 2020
П В С Ч П С Н
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize