Дома Соопштенија Честитка по повод 23 мај – Национален ден на Власите
Честитка по повод 23 мај – Национален ден на Власите
Сабота, 23 Мај 2020 11:30

Blagoj BocvarskiГрадоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски упатува честитки по повод 23 мај- Национален ден на Власите, во која се вели:

„Упатувам искрени честитки до моите сограѓани, припадници на влашката заедница, по повод 23 мај – Националниот ден на Власите.

Ја користам оваа прилика да ви упатам честитка со искрени желби за ваш личен успех.

Сите заеднички сме заслужни и даваме несебичен придонес за градење на заедништвото и меѓусебната почит во ова наше мултикултурно и мултиетничко општество.

Вие, како и сите други етнички заедници со вашите култури и традиции го создавате епитетот на Штип – центар на истокот и репер за многу општини во државата.

Во моменти кога нашите сили се насочени единствено кон справување со оваа пандемија, заеднички да си посакаме многу здравје, среќа и успеси.

Имајте убави празнични моменти, поминати во семеен амбиент,“

стои во честитката од градоначалникот Бочварски.

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Септември 2020
П В С Ч П С Н
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize